Przewaga liposomalnej Witaminy C nad innymi…

1501

Nie chodzi o to, co jemy ale co trawimy i wchłaniamy. Obejmuje to niezbędne składniki odżywcze, takie jak witamina C. Witamina C jest znana ze swojego dobrze zbadanego wpływu na organizm i jest  popularnym suplementem dla ludzi na całym świecie, ponieważ przyjmują ją przez cały rok. Regularne przyjmowanie suplementów z witaminą C wspomaga układ odpornościowy, działa ona jako przeciwutleniacz, wspomaga zdrowie naczyń krwionośnych i zwiększa kolagen. Jednak przyjmowanie konwencjonalnej witaminy C doustnie ma swoje wady – w szczególności jedną z nich jest wchłanianie.

Liposomalna witamina C rozwiązuje ten problem

Wiele osób uważa, że ​​przyjmując witaminę C, organizm automatycznie wchłania pełną dawkę – a im więcej jej przyjmiesz, tym więcej korzyści uzyskasz. Jednak badania wykazały, że wchłania się tylko 12-14% witaminy C w postaci doustnego suplementu, a przyjmowanie dowolnej dawki powyżej 200 mg pozwala na wchłanianie tylko w 50%. Większość witaminy C się nie przyswaja i jest wydalana z moczem.

Co to jest liposom?

Liposom to maleńka wypełniona płynem bańka, inaczej zwana pęcherzykiem, wykonana z takiego samego materiału, jak błona komórkowa. Różne leki stosowane w leczeniu wielu chorób – są transportowane po całym organizmie za pośrednictwem liposomalnych „nośników”. Gdyby nasze ciało było autostradą, a witamina C podróżowała, liposomy decydują o tym, czy podróżuje się bezpiecznie samochodem, czy chodzi boso po ruchliwej autostradzie. Kiedy witamina C przemieszcza się wewnątrz liposomu, ma większe szanse na bezpieczne dotarcie do celu.

Co oznacza liposomalny?

Jeśli chodzi o wchłanianie, kluczowe składniki odżywcze, takie jak witamina C, muszą powoli przedostawać się przez proces trawienia. Zwalczają kwas żołądkowy i enzymy, zanim w końcu dotrą do jelita cienkiego. W tym momencie organizm dość mocno je rozkłada i tylko część witaminy C jest przyswajana. 

Aby upewnić się, że organizm otrzymuje jak najwięcej witaminy C, używamy liposomów do tworzenia ochronnej warstwy fosfolipidów, która pomaga liposomalnej witaminie C skuteczniej omijać procesy trawienne. Krótko mówiąc, „liposomalny”, to proces wykorzystywania liposomów do ochrony niektórych witamin i minerałów, które przedostają się do organizmu.

Jak liposomalna witamina C działa w twoim ciele?

Witamina C liposomalna wykorzystuje liposomy, aby usprawnić swoje wchłanianie. Liposomy zawierają fosfolipidy zawierające fosfor, podobne do tłuszczu substancje tworzące błonę komórkową. Fosfolipidowa błona komórkowa jest niezbędna do przetwarzania kluczowych składników odżywczych liposomalnej witaminy C i ochrony komórek przed środowiskiem zewnętrznym.

Gdyby spojrzeć na liposomalną witaminę C pod mikroskopem, wyglądałaby jak maleńka kulka. Najbardziej zewnętrzną warstwą liposomalnej witaminy C jest błona tłuszczowa, a jej rdzeniem jest witamina C, jest ona witaminą rozpuszczalną w wodzie, co oznacza, że ​​nie może w naturalny sposób penetrować tkanki tłuszczowej. Potrzebuje fosfolipidów, takich jak te znajdujące się w liposomach, aby stały się bardziej biodostępne. Obecność fosfolipidów jest główną różnicą między liposomalną witaminą C, a konwencjonalną doustną witaminą C.

Liposomalna witamina C ma tę ochronną warstwę fosfolipidów, która pomaga jej skuteczniej omijać procesy trawienne. Dość szybko przenosi się do jelita cienkiego przyłączając się do komórek wyściółki, aby przenieść tam bezpośrednio witaminę C.

Komórki absorbują wtedy do 98% witaminy C i kierują ją do układu limfatycznego. Stamtąd witamina C przepływa do krwiobiegu, a ostatecznie do komórek w twoim ciele.

Dlatego liposomalna witamina C jest niezwykle korzystna dla tych, którzy chcą zoptymalizować wchłanianie, aby móc czerpać wszystkie korzyści z tego niezwykle niezbędnego składnika odżywczego.

Możemy czerpać korzyści z liposomalnej witaminy C teraz bardziej, niż kiedykolwiek

Dostarczanie składników odżywczych w liposomach zostało odkryte w latach sześćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu technologia jest stosowana w suplementach i lekach w celu poprawy ich wchłaniania w organizmie. Dostępnych jest wiele badań i praktycznych zastosowań, które potwierdzają jej skuteczność, dlatego śmiało można polecić Liposomalną Witaminę C każdemu, kto chce poprawić efektywność swoich wysiłków suplementacyjnych.

W takich chwilach, kiedy nasz poziom stresu jest na najwyższym poziomie i walczymy z globalnym kryzysem zdrowotnym, bardzo ważne jest, aby nasze organizmy absorbowały największą ilość cennych składników witamin i minerałów.

Płynna liposomalna witamina C dla jeszcze lepszego wchłaniania

Badania wykazały, że szybkość wchłaniania płynnej liposomalnej witaminy C jest o 135% większa, niż w przypadku tradycyjnej doustnej witaminy C. Stopniowo zdziera się warstwa liposomalna, a micele witaminy C są uwalniane w pobliżu wyściółki jelit – gdzie składniki odżywcze są najlepiej wchłaniane.

Maksymalizacja wchłaniania liposomalnej witaminy C ułatwia optymalną odpowiedź immunologiczną, wspiera zdrową integralność naczyń, krążenie i zrównoważone ciśnienie krwi. Zwiększa wsparcie antyoksydacyjne – aby zapobiec uszkodzeniom oksydacyjnym komórek i tkanek. Ma również moc zwiększania produkcji kolagenu dla lepszej skóry, włosów, paznokci i zdrowia jelit!

Jak wybrać odpowiedni suplement diety z witaminą C?

W przypadku rodziny najlepiej postawić na preparat uniwersalny, którego dawkowanie będzie po prostu zależne od wieku.

Do opracowania tekstu korzystamy z materiałów ogólnodostępnych w mediach internetowych, dobierając je dla Was według naszej najlepszej wiedzy.